По международни прогнози се очакват 40 процента ръст в туристическия сектор на България през следващите 10 години, заяви министъра на туризма Николина Ангелкова на Международната конференция за устойчиви инвестиции в туризма в Слънчев бряг.
По данни на министерството България е посрещнала през 2018 година 9 273 000 чужди туристи. Това е с 4% повече, в сравнение с 2017 г. Приходите от туризма за 2018 г. са в размер на приблизително 3 млрд. евро.
За първите три месеца на 2019 г. Националния статистически институт отчете постоянен ръст на посещенията на чужди туристи, съответно 2% за януари, 5,6% за февруари и 6% за март.
Туризмът, заедно със сродните му индустрии, формира около 12% от брутния вътрешен продукт на страната ни и приблизително 11% от цялата заетост.
Веселин Вълев
Camping.bg
Снимка: Министерство на туризма
Германската премиум лукс марка кемпери MORELO за втора поредна година ще бъдат представени...