През 2021 година 13 плажа и едно яхтено пристанище са постигнали световния стандарт Син флаг в България, предаде Bgtourism.bg. Това са плажовете на Златни пясъци, Слънчев ден, Свети Влас–Нов плаж, Слънчев бряг-Север, Слънчев бряг-Централен, Слънчев бряг-Юг, Несебър-Юг, Поморие-Изток, Созопол-Централен, Созопол-Харманите, Дюни, Дюни-Юг и Аркутино. Единствената, отговаряща на световните стандарти и отличена марина в България е Марина Диневи.
През настоящата година от Програмата „Син флаг“ са отпаднали плажовете на Албена и Бялата Лагуна, както и дългогодишните участници – Елените и Оазис.
Световно известна награда, на която се доверяват милиони по целия свят, програмата „Син флаг“ се осъществява под егидата на Фондацията за екологично образование и е със седалище в Копенхаген, Дания. В България тя се представлява и управлява от Българско Движение „Син флаг“.
Синият флаг е световна екологична награда, присъждана на операторите, които полагат специални усилия да управляват своята крайбрежна водна среда, яхтените пристанища и плажовете. За да бъдат удостоени със Синия флаг, плажните оператори трябва да отговарят на редица условия, обхващащи екологична информация и образование, управление на околната среда, безопасност и услуги, качество на водата.
Веселин Вълев
Camping.bg
Представяме ви корицата на новия Къмпинг пътеводител на България за 2023 година. На нея е Термален къмпинг...